Pieter van Rooij

“Het enige dat constant is, is verandering (Heraclitus)”

Technologische en maatschappelijke ontwikkelingen maken dat het onderwijs continu in beweging is. Daarmee vind ik het een boeiende wereld. Hoe leid je leerlingen en studenten op voor de toekomst, waarbij je op een goede manier gebruik maakt van technologische hulpmiddelen?

Bij het iXperium Centre of Expertise leren met ict houd ik me bezig met alles wat met professionalisering te maken heeft. Hoe kunnen we alles dat we weten uit onderzoek gebruiken om het onderwijs aan onze leerlingen en studenten beter (eigentijdser, flexibeler, passender, interessanter) te maken? Wat vraagt dit van (aankomende) docenten, leidinggevenden en ondersteuners en hoe leren zij dat?
Hier probeer ik elke dag een bijdrage aan te leveren. Dat doe ik onder meer door nauw samen te werken met onderzoekers om kennis en (leer)interventies te ontwikkelen, door in het werkveld kennis te delen en door mensen met elkaar en met het thema te verbinden.
Naast mijn werk bij het iXperium ben ik verbonden aan de lerarenopleidingen van de HAN, waar mijn missie is om het thema ‘leren en lesgeven met ict’ een goede duurzame plek te geven in het onderwijs aan alle studenten.