Heb jij weleens met een drone gevlogen? Tijdens de Drone Challenge ontdekken leerlingen in kleine groepjes welke trucjes ze met een drone kunnen uitvoeren en hoe ze deze precies kunnen aansturen.
De Drone Challenge vindt plaats op de eigen school en bestaat uit twee bijeenkomsten van
1,5 uur. Tijdens de eerste bijeenkomst krijgen leerlingen uitleg over de challenge en de aansturing en werking van drones. Vervolgens gaan zij op hun eigen school gedurende twee weken aan de slag met het ontwerpen en bouwen van obstakels waar de drone overheen, onderdoor of doorheen moet vliegen. Ook oefenen zij met het besturen van drones. Bij de tweede bijeenkomst vindt de afsluiting van de challenge plaats. Alle obstakels worden samengevoegd tot een uitdagend parcours. De groepjes nemen het tegen elkaar op. Welk team weet het snelst en het meest nauwkeurig het volledige parcours te vliegen?
Tijdens deze leerzame en actieve challenge maken kinderen niet alleen kennis met drones en programmeren, maar ontwikkelen ze ook hun rekenvaardigheden, samenwerken en ruimtelijk inzicht. Een leerzame én leuke ervaring!
Praktische informatie
- Voor wie: groep 6 t/m 8
- Tijdsduur: 2 x 1,5 uur (op twee verschillende dagen)
Aanmelden* voor de Drone Challenge kan door te mailen naar arnhem@ixperium.nl.
* Aanmelden voor programma’s uit het programma-aanbod van iXperiumlab Educatie Arnhem kan door scholen die onderdeel zijn van het samenwerkingsverband Arnhem (Delta Scholengroep, Flores Onderwijs en De Onderwijsspecialisten). Heb je interesse in een van onze programma’s, maar behoort jouw school niet tot dit samenwerkingsverband? Neem dan contact op via arnhem@ixperium.nl.
Contact
Voor vragen over of ondersteuning bij het samenstellen van een eigen programma of advies over de materialen, kun je contact met ons opnemen via arnhem@ixperium.nl. Ook voor al jouw inhoudelijke vragen op het gebied van leren en lesgeven met ict kun je bij ons terecht.
